Úsvit moderního věku Batmana nastal, když DC vydali 1985-86 přelomovou sérii Krize na nekonečnu Zemí (Crisis on Infinite Earths, u nás 2017) a změnili tak původní komiksový vesmír. Zemřel Barry Allen (Flash) a vedlo to k likvidaci konceptu paralelních světů. Změny se částečně dotkly i Batmana, vyostřily se jeho vztahy se Supermanem apod., ale většina Silver a Golden age událostí zůstala kanonická. Frank Miller zahájil éru nového Batmana tím, že převyprávěl jeho origin v komiksu Rok jedna (originál 1987, u nás 2007). V jádru zůstala postava Batmana beze změn, ale zdůraznily se temnější tóny jeho charakteru. Dodnes je to oficiální batmaní původ.
Období Modern age, kam spadá i sequelová série Nekonečná krize (Infinite Crisis) obnovující multiverzum vydaná dvacet let po událostech první Krize, tedy roku 2005 a Poslední krize (Final crisis), kde opět ožívá Barry Allen z roku 2008 trvalo až do události Bod zvratu (Flashpoint) a obřího restartu NEW 52 v roce 2011. Moderní věk tak trval asi 25 let a v češtině z toho období vyšly tituly Batmana, které zde řadím podle autorů
Frank Miller
Batman: Návrat Temného Rytíře (2003)
Jeph Loeb
Batman: Dlouhý Halloween #1 (2008)
Batman: Dlouhý Halloween #2 (2009)
Batman: Temné vítězství #1 (2011)
Batman: Temné vítězství #2 (2011)
Grant Morrison
Batman a syn (2012)
Batman R.I.P. (2013)
Batman & Robin: Batman znovuzrozený (2013)
Golden, Silver a Bronze age
Starší komiksy než z období Modern age, tedy ještě starší než z posledních dvou dekád minulého století, čtou jen ti největší fandové a sběratelé. V češtině nevyšly a kresba, barvy a vůbec celé provedení je už hodně oldschool nehledě na to, že události tam popsané byly mnoha restarty DC multivesmírů skoro všechny anulovány. Na některé události ze Silver age a Golden age, místy odkazovali i soudobí autoři Batmana (zejména Morrison), ale v posledních komiksech (Rebirth) už zmínky starých událostí nenajdete. Někdy však vytáhnou už zapomenuté záporáky a dají jim nový přebal.