Batman / Želvy nindža

Rok vydání v CZ: 2017 | Počet stran: 160|Doporučená cena: 399 Kč | Název originálu: Batman / Teenage Mutant Ninja | Rok originálu: 2015

Batman Teenage Mutant Ninja

Šťavnatý crossover s příchutí dětských let strávených s animovanými želváky. Ostatně zajímavé je právě to spojení protikladů: seriózního dospělého bojovníka se zločinem, Temného rytíře Gothamu, a ztřeštěných teenage želváků, které kromě nindžutsu zajímá hlavně pizza a nintendo. No a celé to funguje na cliché všech crossoverů. Potkají se ti správňáci, ale protože se neznají, nejdřív se proklepnou bojem. Pak se spojí záporáci a pak se ty dvě velké skupiny pobijí mezi sebou. Nicméně o slušném kousku se zajímavými nápady a spádem by nás měla ujistit informace, že i za tímhle stojí James Tynion.

A co se vlastně stalo? Zlý klan Noha se svým vůdcem Trhačem zrovna zápolil pod New Yorkem s želvími nindži Leonardem, Donatellem, Michelangelem, Raphaelem a jejich mistrem Třískou. Do toho vpadl tranzdimenzionální generál Krang a aby mu nekazili plány s jejich světem, přenesl je tento mimozemšťan do Gohamu. V tom je ale problém, želvákům v tomhle světě ochabuje mutagen, takže hrozí, že se změní zpátky na obyčejná zvířata. Čas tlačí i Trhače, který krade technologie Wayne Enterprises a donutí doktora Khana k vyrobení teleportační brány, kterou se může vrátit zpět do své domovské dimenze. Azyl mu ochotně poskytl Penguin. Trhač vidí slabost Gothamu a branou přenese i s Casey Jonesem materiál na zničení tohoto města.

„Tohle město je zralé na to, abych z něj udělal impérium. Tolik pohlcené ve svém malicherném politikaření. S kriminálním podsvětím, které ovládá ubohý mužíček s ptačím jménem“

Trhač, str. 36

To je moc i na Tučňáka a tak ho raději napráská Gordonovi s Batmanem. Pět kanystrů mutagenu a plný Arkham šílených zločinců, z toho se dá udělat parádní armáda zkázy. No a kde jde o likvidaci Gothamu, tam nemůže chybět Ra’s al Ghul a Liga asasínů. Ra’s už se těší, jak bude s mutagenem rozsévat animální běsy po metropoli za metropolí a Batman tohle nemá šanci zvládnout sám. Jen díky želvám, který místo okamžitého návratu domů zvolí pomoc Netopýrovi, to nakonec přežije. Takže vše nakonec vygraduje do finální bitky. Na jedné straně budou všichni padouši z Gothamu proměnění do zvířecí podoby, nindžové Ra’s al Ghula a klan Noha. Na druhé Casey Jones, želvy, Batman s Robinem a Tříska. Závěrečný souboj dopadne dobře, takže se želvy s poraženým Trhačem vrací domů. Z arkhamských chovanců mutagen brzy vyprchá a vše se vrátí do zaběhlých kolejí.

Batman Želvy nindža

Schéma je jednoduché a pasáže převážně akčně soubojové, na nic moc složitějšího v tom není prostor. Nicméně Tynion si v dílčích věcech vyhrál a je tam tak několik půvabných míst. Např. když se želvy setkají s Killer Crocem, když rajtují v Batcave na dinosaurovi nebo když se ládují pizzou a Alfréd jí pohrdá jako mastným sýrovým chlebem. Jako vrchol pak proměníně notoricky známých protivníků Batmana mutagenem. Vizuálně je to velmi pěkně provedené a jako taková akčnější jednorázová chuťovka je to prostě fajn.

Verdikt: 75 %

+ osobitá kresba
+ zábavný kontrast hrdinů

– schématická předvídatelnost
– bez podstatnějšícho obsahu

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *