Batman: Temný rytíř #03: Šílený

Rok vydání v CZ: 2015 | Počet stran: 176 |Doporučená cena: 399 Kč | Název originálu: Batman The Dark Knight #03: Mad | Rok originálu: 2014

Batman Temný rytíř Šílený

Dvakrát člověk nevstoupí do jedné řeky, to ale Mad Hatter akceptovat nechce. Zopakuje svůj okouzlující den s Alicí Deeovou, i kdyby měl za pomoci halucinogenních hub a pokročilé technologie do své králičí nory vtáhnout celý Gotham i s Batmanem. Je možné sledovat šílence terorizujícího okolí a současně pro něj nacházet lítost? Co je člověk ochotný obětovat pro ztracenou lásku? Jervis chtěl tak moc vyrůst, že při experimentální léčbě testosteronovými stimulanty přišel o duševní stabilitu. A svou psychopatii krmí dalšími dávkami svých čajíčků.

Krutost tomuhle komiksu rozhodně nechybí. Další mrvá těla přibývají bez mrknutí oka, jen aby Jervis Tech dostál své obsesi a všechno bylo dokonale zinscenované. Jeho dokonalý den s Alicí, který si přál, aby nikdy neskončil. Dětinskost estetiky Alenky v říši divů včetně obtloustlých členů Wonderland gangu, pomocníků Tweedle-Dee a Tweedle-Duma, konstrastuje s bezohledným vraždami a rozpoutaným utrpením. Bohužel i Bruce Wayne bude muset zakusit, že se nezastaví před ničím ve snaze najít dokonalou Alenku.

Kdo se ale může divit opomíjenému a šikanovanému, výškou i vzhledem nedostatečnému mladému Jervisovi, že dal přednost naději i za cenu vysokého rizika? Batman ve svém spravedlivém hněvu jeho řádění utne velice tvrdě a naloží mu tak, jak jsme to u Batmana mockrát neviděli. Mad Hatter není příliš provařený netopýří protivník, takže je radost objevit nový ďábelský charakter. Má sice dost specifický okruh zájmu a univerzálním tvůrcem chaosu jako Joker se tak stát nemůže, ale v uzavřených příbězích to vůbec nevadí. Tady to funguje skvěle.

batman temny Rytir

„Zbavte se jich. Zbavte se jich všech! Tohle je na obnovitelných zdrojích dobré..že vás netrápí odpad“

Mad Hatter, str. 88-89

Jervis Tech je zvrácenou podobou Kloboučníka ze známé pohádky. Ostatně anglické úsloví „šílený jako kloboučník“ („mad as hatter“) má základ v historii, kdy se vykonavatelé této profese často kvůli výparům z rtuti otrávili a přišli o rozum. Tady je to dotaženo do absurdna a stejně krutý a bláznivý bude i dojem z tohoto komiksu. Rozhodně jde o napínavý a silný příběh svým zpracováním určený spíše pro dospělejší publikum. Mimo jiné i proto, že se zde mihne i provokativní Catwoman.

Batman Temný rytíř

Psychouš Mad Hatter dostal postor odkrýt čtenářům celou svou parádní schízu a její původ v četných retrospektivách, které se v jeho choré mysli míchají s přítomností. Jako by to celé násilně hrané divadlo s novou Alenkou v říši divů už tak nebyla dost bizarní podívaná, Kloboučník svým raplováním dokáže udělat šílené i všechny castingy a komiks má tak pořád rychlé tempo vyprávění. Tenhle book Temného rytíře prostě dělá kvalitní záporák podpořený výbornou kresbou a barvami jeden z nejzábavnějších a současně nejbrutálnějších batmanských komisků. Bude radost jej přečíst někdy znovu.

Verdikt: 100 %

+ neokoukaný záporák
+ brutalita a šílenství
+ silný origin Mad Hattera
+ pěkné zpracování

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *