7 největších nepřátel Batmana

Seznam různých padouchů a Batmanových protivníků čítá nejméně tři desítky jmen. Ty nejznámější nepřátele jistě znáte. Kdo je ale na pomyslném žebříčku nejnebezpečnějších zločinců nejvýše? Zejména ti, kteří znají pravou identitu Batmana. Mrkněte na 7 největších nepřátel Netopýra.

1) Ra’s al Ghul

Málokterý padouch má tak ambiciózní plán jako tento přes 700 let starý vůdce teroristické organizace Liga asasínů. Pokud se jedná o masivní likvidační akci, bude za ní on, protože jeho cílem je vymazat zkažené lidstvo ze zemského povrchu. Velmi inteligentní a mocný muž, který sám ovládá na 100 druhů bojového umění. Batmana si připsal na seznam protivníků, když se Bruce Wayne odmítl stát se jeho nástupcem v čele Ligy.

Ra’s al Ghul [Hlava démona]

2) Joker

Sériový vrah, Klaunský princ zločinu, kriminální génius a smějící se psychopat Joker samozřejmě nemůže v top 7 chybět. Nevypočitalelnost tento bezcitný maniak maskuje za šílenství. Zabil druhého Robina, zmrzačil Batgirl a mnohými je považován za vůbec největšího Batmanova rivala, protože se baví pokusy Temného rytíře porušit jeho vlastní kodex. Chce, aby Batman rezignoval na řád a poddal se chaosu. Nejde mu tedy o totální zničení Batmana, protože by přišel o zdroj zábavy.

3) Bane

Supersteroidem nadopovaný zápasník Bane není jen hora svalů, která dala již několikrát Batmanovi pořádně do těla. Díky svému intelektu sám vydedukoval totožnost Batmana a počkal si na něj v jeho jeskyni, kde mu přerazil páteř. Přezdívá se mu proto Muž, který zlomil netopýra. Má nezdolnou vůli, díky které přežil v pekle na zemi, ve vězení Peña Duro. Návykový Venom v jeho žilách mu propůjčuje nejen odolnost vůči bolesti, ale také nadlidskou sílu a výdrž.

4) Two-face

Když mu Sal Maroni prskl do obličeje kyselinu, neznetvořil jen jeho tvář, ale i osobnost. Schizofrenie a bipolární porucha spolu s dokonalou znalostí podsvětí a korupce v Gothamu z něj dělají nebezpečného hráče v pozadí. Psychopat bez soucitu s obsesí na náhodu a štěstí, jehož vražedné akce jsou určované házením mincí a všeobecnou posedlostí dualitou. Batmana viní ze svého osudu a mstí se mu proto na nejcitlivějších místech.

Harvey Dent

5) Pařát

Brutální zabijáci Sovího tribunálu rekrutovaní z akrobatů jsou zváni Taloni, Pařáti. Každý z nich zatíná své žiletkově ostré pařáty s dokonale vražednou přesností. Nadto má Pařát schopnost zrychlené regenerace, díky níž je obtížné ho trvale zneškodnit. Plní rozkazy tajné zločinecké organizace, která ho vysílá vždy za konkrétní obětí. Brutální zabiják v nindžovském sovým kostýmu vrhá čepele a bojuje zvláštními šavlemi.

Zabiják Sovího tribunálu

6) Hugo Strange

Psycholog, lékař, vědec a brilantní manipulátor profesor Strange je posedlý Batmanem. Své znalosti zneúžívá k pokusech na Arkhamských chovancích. Jeho monstra jsou plodem genetického inženýrství, jím zneužívaní zločinci pak výsledkem psychického nátlaku. Jeho ego a pokřivená mysl ho nutí k neustálým provokacím Batmana a konfrontacím, kde by Batmanovi dokázal, že je jako ochránce Gothamu příliš slabý.

Profesor Hugo Strange

7) Riddler

Jméno Edward Nygma odkazuje na „enigma“ a jeho největší zbraní je inteligence, díky které vydedukoval a rozlouskl mnohá tajemství. Posedlost rébusy, šiframi a hlavolamy je jeho poznávacím znamením. Hádankář je skvělým stratégem, rád klade smrtící hádanky a s Batmanem i gothamskou policií si pohrává jako kočka s myší. Nechává jim stopy a mate je.

Edward Nigma – Hádankář

Podrobnější představení zloduchů i hrdinů najdete již brzy v jejich samostatných profilech.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *